فواید لیزر لیزر برای چه نوع پوستی مناسب است؟


آیا لیزر سرطان زاست؟

مکانیسم عملکرد دستگاه های لیزر با انرژی نور هست.

انرژی موجود در نور لیزر به صورت سطحی هست و اصلا به عمق پوست وارد نمی‌شه. دستگاه‌های لیزر مو فقط پیاز مو رو هدف میگیرند پس احتمال آسیب DNA در اثر استفاده از لیزر مو وجود ندارد. بهتره افرادی که سابقه ی سرطان پوست (یا هر نوعی سرطان )در ارث خود دارند از انجام لیزر خودداری کنند اگرچه که تحقیقات کاملی در این رابطه هنوز وجود ندارد. اما با این حال خوب است بدانید که تحقیقات انجام شده هیچ شواهدی بر اینکه لیزر باعث ابتلا به سرطان پوست در افراد شود، پیدا نشده است.

با این حال پزشک یا اپراتو هم باید مهارت داشته باشد تا نور لیزر رو به صورت مستقیم و طولانی مدت بر روی فولیکول‌های پوست قرار ندهد.

چرا مراجعه کنندگان همچین فکری دارند؟

عدم آگاهی و تحقیق

عدم مطالعه رفرنس های معتبر

جمع آوری اطلاعات نادرست

بی اطلاعی از مکانیسم عملکرد دستگاه لیزر موهای زائد

در اولین قدم، مراجعه کننده باید بداند که لیزر و رفع موهای زائد هر نقطه از بدن، هیچ عوارض وحشتناک و خاصی ندارد و برای وی خطری ایجاد نمی‌کند.

لیزر بدن رفع موهای زائد جوانسازی و رفع جای زخم
لیزر صورت و بدن

فواید لیزربدن!

درمان‌های لیزر بدن، مانند لیزر موهای زائد و لیزر جوان‌سازی پوست، طیف وسیعی از مزایای را برای افرادی که به دنبال رفع نگرانی‌های مختلف و دستیابی به پوستی صاف‌تر و درخشان‌تر هستند، ارائه می‌دهد. در اینجا برخی از مزایای کلیدی لیزر بدن وجود دارد:

 1. لیزر بدن؛

– نتایج ماندگار: لیزر موهای زائد باعث کاهش طولانی مدت رشد موهای ناخواسته در مقایسه با روش های موقتی مانند اصلاح، اپیلاسیون یا کندن می شود.

– دقت: فناوری لیزر امکان هدف گیری دقیق فولیکول های مو را فراهم می کند و به طور انتخابی به آنها آسیب می رساند بدون اینکه روی پوست اطراف تأثیر بگذارد.

– سرعت: نواحی بزرگ بدن مانند پاها یا پشت را می توان با لیزر موهای زائد نسبتاً سریع درمان کرد.

– کاهش موهای زائد: لیزر موهای زائد به کاهش بروز موهای زائد کمک می کند که می تواند یک مشکل رایج در روش های سنتی رفع موهای زائد باشد.

– پوست صاف: پس از چندین جلسه، لیزر موهای زائد می تواند پوستی صاف تر و بدون مو داشته باشد و نیاز به نگهداری مکرر را کاهش دهد.

 1. جوانسازی پوست با لیزر؛

– تحریک کلاژن: درمان های لیزری، مانند لیزر درمانی فرکشنال یا لیزر غیرآبلاتیو لایه برداری، می تواند تولید کلاژن را در پوست تحریک کرده و منجر به بهبود استحکام و کشسانی شود.

– کاهش چین و چروک و خطوط ریز: جوانسازی پوست با لیزر می تواند ظاهر چین و چروک، خطوط ریز و سایر علائم پیری را با ترویج نوسازی و صاف کردن بافت به حداقل برساند.

– رنگ پوست یکنواخت: درمان های لیزری می توانند نواحی پرپیگمانتاسیون، آسیب های ناشی از نور خورشید یا رنگ ناهموار پوست را مورد هدف قرار دهند و در نتیجه رنگ پوست یکنواخت تر ایجاد شود.

– کاهش اسکار: لیزر درمانی می تواند با تحریک بازسازی کلاژن و ایجاد بافت جدید به کاهش ظاهر اسکارهای ناشی از آکنه، جراحی یا آسیب کمک کند.

– حداقل اندازه منافذ: درمان های لیزری می توانند به کوچک کردن منافذ بزرگ و بهبود بافت کلی پوست کمک کنند و در نتیجه ظاهری صاف تر و صاف تر داشته باشند.

 1. مزایای اضافی؛

حداقل زمان توقف: بسیاری از درمان‌های لیزری در مقایسه با روش‌های جراحی کمترین زمان استراحت را دارند و به افراد این امکان را می‌دهد تا مدت کوتاهی پس از درمان فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرند.

برنامه‌های درمانی قابل تنظیم: درمان‌های لیزری را می‌توان برای انواع پوست، نگرانی‌ها و اهداف شخصی‌سازی کرد و امکان برنامه‌های درمانی شخصی‌سازی شده را فراهم کرد.

ایمن و موثر: هنگامی که لیزر درمانی توسط متخصصان واجد شرایط انجام می شود، عموماً برای اکثر انواع و رنگ های پوست ایمن و موثر است.

افزایش اعتماد به نفس: دستیابی به پوستی صاف تر و بدون مو یا رفع نگرانی های پوستی می تواند اعتماد به نفس را افزایش داده و بهزیستی کلی را بهبود بخشد.

لیزر برای چه پوست هایی ، چه کسانی و چه ناحیه هایی مناسب است؟

لیزر برای انواع پوست ها به شرط سالم بودن پوست (عدم سوختگی ،زخم،تاول،بیماری های پوستی،عدم آفتاب گرفتن و یا سولاریوم )انجام می‌شود .

برای افراد بالای ۱۸ سال و افرادی که ممنوعیت هایی ندارند

برای همه ی نواحی که موهایی ضخیم وجود دارد استفاده می‌شود

لیزر برای چه کسانی مناسب نیست؟

 • افرادی که دچار بیماری های پوستی مثل لوپوس هستند.
 • افرادی که دچار دیابت هستند.
 • افرادی که بیماری های پوستی مادرزادی دارند.
 • افرادی که دچار بیماری های دستگاه قلب و عروق هستند.
 • افرادی که بیماری های عفونی دارند.
 • لیزر موهای زائد در خانم هایی که در دوران بارداری هستند توصیه نمیشه با اینکه هنوز آثار لیزر بر جنین شناخته نشده است.
 • افرادی که آفتاب سوختگی ی در پوست خود دارند.
 • یا افرادی که حتما آفتاب گرفتند و یا از سکولاریسم استفاده کردند
 • افرادی که سن زیر ۱۷ سال دارند.
 • افرادی که مشکوک به سرطان لوزه یا تیروئید هستند.
 • وجود اختلالات هورمونی در افراد.
 • افرادی که سابقه تبخال مکرر دارند.
 • افرادی که بیماری های خاص دارند
 • افرادی که از داروهای ممنوعه با لیزر استفاده میکنند
 • لیزر نواحی که موها نازکترهستن نه تنها باعث از بین بردن آنها نمی‌شود بلکه باعث ضخیم شدن هم می‌شود
 • افرادی که داروهایی شامل داروهای جلوگیری از بارداری، ایزوترتینوئین، داروهای مسکن، داروهای ضد التهاب که غیر کورتونی هستند، سولفونیل اوره، سولفونامید، پیروکسیکام، آمیودارون، انواعی از تتراسایکلین، کوتریموکسازول، برخی از داروهای مدر، انواعی از داروهای دیابت، کنیدین و کنین می باشد استفاده میکنند.

آیا لیزر باعث نازایی میشود؟

انرژی پرتو لیزر موهای زائد بصورت هست که فقط از لایه اپیدرم پوست عبور می‌کند و فولیکول‌های مو که در ناحیه درم پوست هستند را هدف قرار می‌دهد. به عبارتی، عمق نفوذ لیزر در پوست نه‌تنها در ناحیه بیکینی، بلکه در کلیه نقاط بدن فقط تا ریشه مو است. قدرت نفوذ نور لیزر در پوست، بسته به نوع دستگاه از 1 تا 6 میلی‌متر می‌باشد.

نور لیزر موهای زائد به‌هیچ‌عنوان به بافت‌ها و اندام‌های داخلی بدن مانند تخمدان، غدد لنفاوی و رحم یا سایر ارگان‌ها نمی‌رسد چرا که این اندام ها در عمق بیشتری از ۶ میلیمتر بدن ما قرار دارند و آسیبی به آن‌ها نمی‌رساند؛ فقط فولیکول مو است که با این انرژی آسیب میبیند.

انتقال HPV در کلینیک لیزر؟؟؟

زگیل اندام تناسلی یکی از شایع ترین بیماری های عفونی پوستی است که در گروه بیماری های آمیزشی (STD) قرار می گیرد. یکی از راه های انتقال این ویروس در اثر تماس مستقیم پوست با پوست افراد آلوده هست از آنجایی که این ویروس در ناحیه ی تناسلی و مقعد افراد است، در کلینیک هایی که مسائل بهداشتی را به خوبی رعایت نمی کنندامکان انتقال بیماری های پوستی از شخصی به شخص دیگر می باشد زیرا در فرایند لیزر درمانی چون سر دستگاه (هند پیس) با بدن شخص در تماس است بنابراین امکان انتقال بیماری ها وجود دارد. در مراکزی که به صورت حرفه ای و استاندارد لیزر درمانی را انجام میدهند بعد از پایان لیزر هر فرد باید سر دستگاه (هندپیس) تخت و … با محلول های ضدعفونی کننده ی قوی پاکسازی شود که در این صورت امکان انتقال هیچگونه بیماری وجود ندارد.

با وجود تمام این گفته ها، مشورت با یک متخصص پوست یا متخصص مراقبت از پوست برای تعیین مناسب ترین لیزر درمانی برای نیازهای خاص و نوع پوست شما ضروری است. آن‌ها می‌توانند نگرانی‌های شما را ارزیابی کنند، درباره گزینه‌های درمانی بحث کنند، و یک برنامه سفارشی را توصیه کنند تا به شما کمک کند به نتایج دلخواهتان به طور ایمن و مؤثر دست یابید.

author avatar
malieh2023

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *